Informacja Administratora

Logopedyczny Dekalog dla Rodzica

Na co zwrócić uwagę, aby mowa dziecka rozwijała się prawidłowo? W jaki sposób stymulować rozwój mowy? Oto dziesięć wskazówek, które można zastosować!

1. Zwróć uwagę na sposób mówienia – zawsze mów do dziecka POPRAWNIE. Jesteś najważniejszym wzorcem wymowy. Unikaj ,,języka dziecięcego” sztuczne spieszczanie znacznie utrudnia przyswajanie prawidłowej mowy.
  2. Poprawiaj nieprawidłową wymowę – koryguj błędną wymowę dziecka jeśli wiesz, że dane słowo potrafi powiedzieć bezbłędnie.
  3. Podawaj pokarmy wymagające gryzienia i żucia – zachęcaj dziecko
    do spożywania twardszych pokarmów np. skórki od chleba. To poprawi napięcie mięśni twarzy oraz rozwinie motorykę narządów mowy dziecka.
  4. Prowadź rozmowy nie ma lepszego sposobu na stymulowanie rozwoju mowy, jak mała pogawędka z dzieckiem w trakcie powrotu z przedszkola, jazdy samochodem, czy wspólnych zakupów.
  5. Czytaj książki staraj się, aby Twoje dziecko miało jak najrzadszy kontakt ze smartfonem, TV, komputerem. Mogą one prowadzić do nadpobudliwości oraz kłopotów ze snem. Czytanie książek to świetne spędzenie wspólnego czasu razem. Powoduje wzbogacenie słownictwa.
  6. Ruch pozwól dziecku spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, gdzie może zawrzeć nowe znajomości oraz dotlenić mózg.
  7. Mów NIE kubkom niekapkom prowadzą one do powstawania wad zgryzu oraz utrwalenia nieprawidłowego nawyku oddychania przez usta. Dla dziecka najlepszy jest kubek OTWARTY.
  8. Pozbądź się smoczka i butelki ze smoczkiem staraj się stosować rzadko lub najlepiej wcale. Powodują wady zgryzu, utrwalają infantylny sposób połykania, nieprawidłowy odruch ssania, co utrudnia rozwój mowy.
  9. Systematyczna praca z dzieckiem współpraca rodziców z logopedą ma ogromny wpływ na efektywność terapii. Systematycznie ćwicz z dzieckiem, zgodnie
    z zaleceniami terapeuty.
  10. Dostrzegaj i wzmacniaj każdy sukces swojego dziecka - nie szczędź pochwał i zalet. Bądź cierpliwy i wyrozumiały dla swojego dziecka.

UWAGA !!!

Drodzy Rodzice, od stycznia 2023 r. ulegają zmianie opłaty za  przedszkole, więcej informacji  tutaj.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Що робити, якщо ви хочете записати дитину в дитячий садок?

• Прийти в садок і запитати, чи є вільні місця.
  • Якщо так, ви отримаєте необхідні документи на місці.
  • Заповніть їх і принесіть нам.
  • Якщо немає вільних місць, то потрібно шукати далі в інших садочках.

Що робити, коли починається набір в садок на новий навчальний рік?

Набір на новий навчальний рік розпочинається 1 квітня 2023 року. Всю інформацію ви можете знайти на сайті https://lodz.formico.pl у вкладці «правила прийому».

UWAGA - WAŻNA ZMIANA!

od 1 stycznia 2022 r. zmieni się bank obsługujący Urząd Miasta Łodzi. Będzie to Bank Pekao SA. Zmieniają się też numery kont dla wszystkich wpłat!

Więcej informacji: TUTAJ

Informujemy, że zostały dla dzieci założone konta w aplikacji

Microsoft Office 365, które będą wykorzystywane do przesyłania ważnych informacji.

Po pierwszym logowaniu wymagana jest zmiana hasła.

Prosimy o założenie kont i informację zwrotną czy udało się je aktywować. E-maile prosimy przesłać do nauczycielek poszczególnych grup.

W przypadku problemów z logowaniem prosimy o wiadomość do administratorów danych przedszkola na adres: a.brzeska@pm138.elodz.edu.pl i  a.witych@pm138.elodz.edu.pl  lub do nauczycielek poszczególnych grup. Niezbędne będzie zresetowanie hasła przez administratora.

Hasło należy aktualizować raz w miesiącu wówczas nie będzie problemów z logowaniem.

DRODZY RODZICE !

INFORMUJEMY RÓWNIEŻ, ŻE NASZE PRZEDSZKOLE WSPÓŁPRACUJE Z PORADNIĄ PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNĄ NR 4 MIESZCZĄCĄ SIĘ PRZY UL. PIŁSUDSKIEGO 101 TEL. 42 674-45-88; 42 674-59-73.